Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
28 Şubat 2024 Çarşamba, 16:39

Tarsus 1 No’lu Esnaf Kredi Kooperatif Başkanı Mahmut ŞAHİN önemli açıklamalarda bulundu.
 
Başkan ŞAHİN yaptığı açıklamada, “Kooperatif Başkanlarımızın Bölge  ve Merkez Birliklerimizin , Halk Bankası ile görüşmeleri neticesinde  Esnaf Kredilerimizin üst limiti 750.000,00 TL olarak güncellenmiştir..
 
Esnaflarımız 5 yıl vadeli olmak üzere aylık, üç aylık ve altı aylık ödeme seçenekleriyle ve yıllık % 25 faizle bu kredi limitinden faydalanabilecekler. Bir diğer önemli konuda NACE kodlarına göre Esnafların kullanabileceği kredi üst limitlerinin de güncellenmesi oldu. Esnaflarımızdan gelen yoğun talepleri ilgili mercilere ilettik, yapılan görüşmeler neticesinde bu konuda da bir hayli rahatlama sağlandı.
 
Detayları görüşmek üzere tüm Esnaf ve Sanatkarlarımızı Kooperatifimize bekliyoruz. Esnaflarımız ayrıca 1.500.000,00 TL limitli İşyeri ve Taşıt alım kredilerine de yine yıllık % 25 faizle  başvurabiliyorlar.
 
Bu arada çok önemli bir konuyu da Kooperatifimiz kefaletiyle Halk Bankasından Esnaf Sanatkar Kredisi kullanmış Esnaflarımızın bilgisine sunayım mevcut kredileri devam ediyorken Vergi Levhalarını kapatmasınlar. Mevcut Kredisi varken Vergi Levhasını terk eden Esnaflarımızın Kredi faizleri Halk Bankasının cari faiz oranına göre yeniden belirleniyor. Bu durumda olan Esnaflarımız mutlaka kooperatifimize uğrasınlar durumları hakkında bilgi alsınlar bizden. Gelişmelerin Esnaf ve Sanatkarlarımıza hayırlı uğurlu olur inşallah.  Tüm Esnaflarımıza hayırlı işler , bereketli kazançlar diliyorum” Dedi.

 

İlgili diğer haberler:

İskenderun TSO’dan Tarsus TSO’ya ziyaret - HABER Türk Kadınlar Birliği Tarsus Şube Başkanı Figen Aktan, Tarsus Ticaret Borsası ‘nı ziyaret etti - HABER Tarsus Çukurova Uluslararası Havalimanı’nın yapımı tamamlandı - HABER Tarsus Ticaret Borsası Meclis Başkanı Murat Kaya’dan 19 Mayıs mesajı - HABER Mustafa Teke’den 19 Mayıs mesajı - HABER Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu olağan haftalık toplantısı yapıldı - HABER Metin, Sosyal Güvenlik haftası nedeniyle Borsayı ziyaret etti - HABER TTB Genel Sekreterine, Hizmet Şeref Belgesi Takdim Edildi - HABER Tarsus TB, TOBB'un 80'inci Genel Kuruluna Katıldı - HABER Mustafa Teke, Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) Genel Kurulu’na katıldı. - HABER Tarsus TSO TOBB’un 80. Genel Kurulu’nda - HABER Tarsus’ta TAKE kapsamında soya dağıtımı - HABER Borsa Heyeti, Paris ve Brüksel’de İhracat Kapılarını Araladı - HABER Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke’den Anneler Günü mesajı - HABER Tarsus’ta Sert Çekirdekli Meyvelerde Rekolte Yüksek, Fiyatlar Düşük - HABER Mersin Deniz Ticaret Odası Başkanı Cihat Lokmanoğlu Tarsus Ticaret Borsası’na nezaket ziyaretinde bulundu. - HABER Tarsus Ticaret Borsası’ndan Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç’a Ziyaret - HABER Litvanya heyetinden MTOSB’ye ziyaret - HABER Murat Kaya: “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü yürekten kutluyorum” - HABER Tarsuslu Müteahhitlerden Hazır Betondaki Zamma Protesto - HABER
Aze Tarım
TSO Başkanı Ruhi Koçak: Tarsus İl olmayı bekliyor