Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
20 Kasım 2023 Pazartesi, 15:25

Geçmiş dönem Büyükşehir Meclis üyesi Av. Derya Özinç, “2. Uluslararası Tarsus Festivali/Şahmeran Yılı”nın düzenlenmesinden dolayı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkürlerini iletti.
 

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Derya Özinç, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımızın Tarsus’ta düzenlediği “Şahmeran” temalı  2. Uluslararası Festivali muhteşemdi.
 
Festivalin Tarsus’umuzun sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınmasında; toplumsal barışın sağlanmasında, Tarsus imajının ulusal ve uluslararası mecralarda tanıtılması ve güçlendirilmesinde katkı sağladığını  hep birlikte göreceğiz.
 
Halkın zor günlerden geçtiği dönemde çok değerli sanatçıların, sanatsal etkinliklerin, atölyelerin, söyleşilerin, sıradışı görsellerin, stantların, çocuklara ve gençlere yönelik aktivitelerle Tarsus halkı 3 gün boyunca alanlarda mutlu bir şekilde deşarj oldu.
 
Başkanımızın geleneksel hale getirdiği festivalin gelecek yılda yapılacağı müjdesi kıvanç verici doğrusu. Emeği geçen, katkı sağlayan herkese teşekkür ederim” dedi.

 

Aze Tarım