Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
14 Haziran 2024 Cuma, 08:03

Tarsus’lu yerel sanatçılardan Ahmet Özturşucu'nun "Ne de Olsa Tarsus'lu" isimli Video Klip ve Müzik Albüm Galası yapıldı.
 
Tarsus Belediyesi Nikah salonunda yapılan galaya Tarsus’taki Sivil Toplum kuruluşları ve Müze Müdürü Doğukan Alper, THM şefi Hasan Basri Üstün, İnleyen Nağmeler Derneği şefi Mehmet Tevfik Utku ile CHP ilçe yönetiminden Erhan Yıldırım ile tanınmış sanatçılardan Gürhan Ötün de katıldı.
 
Sanatçının hayat hikayesinin okunmasıyla başlayan tanıtım etkinliğinde “Nede Olsa Tarsuslu “ adlı türkü için çekilen klib yayınlandı. Sanatçı klipteki türküyü canlı performans olarak da dile getirdi. Yine kendi sözlerini yazdığı ve Gürhan Ötün tarafından bestelenen birkaç eserini daha seslendirirken ayrıca sevilen türkülerden bir potpori sundu. Gecede tanınmış sanatçılardan Gürhan Ötün de birkaç türkü ile geceye renk kattı.
 
Klip çekiminde emeği geçen çekim ekibi, klip sanatçıları ve sunuculara ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın Kooperatifi adına yöresel giysi ve takı eserleri desteği sunan Beyhan Gürbüz’e de çiçek takdim edildi
 
Ahmet Özturşucu “Galamızın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese ve davete icabet eden misafirlerimize teşekkürlerimizi sunarız.

 

İlgili diğer haberler:

Tarsus’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri - HABER Tarsus Halkevileri’nden “Yaz Çocuk Buluşması” - HABER Tarsus Belediyesi Tarafından Düzenlenen Yaz Okulları Başlıyor - HABER Ali Şanlı: “Tarsus hak ettiği hizmetleri bu dönem alacaktır” - HABER Tarsus 12 No.lu Dolmuşçular Kooperatifi yöneticilerinden ziyaret - HABER Tarsus Belediyesi 100 Gün Değerlendirme Toplantısı Yapıldı - HABER Aratos Felsefe Dergisi’nin 123. Sayısı Yayınlandı - HABER Muharrem Ayı 7 Temmuz’da Başlıyor - HABER CHP Tarsus İlçe Danışma Kurulu Toplandı - HABER “Tarsus’ta Güç Kadında” Çalıştayı Gerçekleştirildi - HABER Tüm Emekliler Sendikası’ndan TÜİK’e güvenmiyoruz açıklaması - HABER Başkan Boltaç: “Halk Restoran kapanmayacak” - HABER Tarsuslu Filozoflar Adına Özel PTT Posta Pulu Basıldı - HABER 2021 Tüm Emekli Sen Tarsus Şubesinden "Geçinemiyoruz" konulu basın açıklaması - HABER Tarsus 12 No.lu Dolmuşçular Kooperatifi Başkanlığı’na Mesut Arslanca seçildi - HABER Tarsus’ta Emekliler Günlerini kutladı - HABER Tarsus’ta “Sivas katliamının 31. yıl dönümü” anması - HABER CHP Tarsus İlçe Başkanı Selahattin Şahin, Vakıfların Yaz Okulu Çalışmalarına Tepki Gösterdi - HABER Başkan Duran Şen, “Çukurova Havalimanı Gururumuz, Ancak Ulaştırma Esnafımızın beklentilerini karşılamadı” - HABER ”Bağa Baktım Üzüm oldu, Yemeye Yüzüm oldu” projesi kapsamında Üzüm Hasadı Yapıldı - HABER
Aze Tarım
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Tarsus’ta kurban kesim yerleri