Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
25 Temmuz 2023 Salı, 12:11

Adana'nın Kozan ilçesinde saat 08.44'te 5.5 büyüklüğünde deprem oldu. Deprem çevre illerden de hissedilirken, vatandaşlarda panik oluştu.
 
AFAD'dan yapılan açıklamada olumsuz bir durum bulunmadığı bildirildi. Depremin ardından en büyüğü 4.6 olan artçı sarsıntılar meydana geldi.
 
Deprem Tarsus, mersin, Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye ve diğer yerleşim yerlerinde de hissedildi.
 
Özellikle Kozan’da vatandaşlar kendilerini dışarı atarlarken, bazı işyerlerinde raflarda bulunan ürünler sarsıntının şiddetiyle devrildi. Maddi hasar oluştu.

 

İlgili diğer haberler:

Adana 5.5 büyüklüğünde deprem ile sallandı - HABER 6 il daha afet bölgesi ilan edildi; Mersin yine yok! - HABER Akademi Derneği Üniversite Hazırlanan Depremzede Gençleri Yalnız Bırakmıyor - HABER Belediye-İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul deprem bölgesinde - HABER Mersin Büyükşehir, 7 bin 500 depremzedeye barınma alanı sağladı - HABER Başkan Seçer, Kılıçdaroğlu ile birlikte bir kez daha deprem bölgesinde - HABER Büyükşehir’den deprem bölgesindeki sağlık çalışanlarına malzeme desteği - HABER Büyükşehir’in Hatay ve Adıyaman’da destek çalışmaları sürüyor - HABER Büyükşehir’den depremzedelere göz sağlığı desteği - HABER CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Tarsus’ta depremzedeleri ziyaret etti - HABER Tarsus Belediyesi Depremzede Ailelerin Yaralarına Merhem Oluyor - HABER CHP’li Başarır, Tarsus’ta ki okul binalarının güvenliğine dikkati çekti - HABER Büyükşehir’den Depremzede Öğrencilere Kırtasiye Desteği - HABER Başkan Seçer, İBB’nin Deprem Seferberlik Planı Toplantısı’na Katıldı - HABER Büyükşehir sanatçıları depremzedeler için seferber oldu - HABER Sabancı topluluğu deprem bölgesi için 12 milyar TL’lik kaynak tahsis etti - HABER Özdil: “Mersin’in OHAL kapsamına alınmamasının sonuçları ağır olacaktır” - HABER Büyükşehir’in Davultepe’deki Geçici Barınma Alanı’nda 518 Depremzede Barınıyor - HABER Tarsus Belediyesi’nin Deprem Bölgesindeki Seferberliği Sürüyor - HABER Tarsus’ta “Deprem Dayanışması Grubu” oluşturuldu - HABER
Aze Tarım