Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
11 Nisan 2017 Salı, 10:19

TARSUS’ta 14 yıldan bu yana hizmet veren A.Z.E. Tarım Ürünleri Zirai İlaç Gübre Şirketi, birçok meyve ve kışlık sebze tohumlarını en kaliteli ve uygun şekilde çiftçilerle buluşturuyor.
 
İşletmeciliğini Tarsus’un genç işadamlarından Zafer Yıldırım ile Ercan Özçivi’nin yaptığı AZE Tarım işletmesinde ıspanak, turp çeşitleri, brokoli, lahana, patlıcan ve domates satışının yanı sıra zirai ilaç ve gübre satışı da yapılıyor.
 
Üreticilere zirai teknik hizmetin verildiği A.Z.E. Tarım işletmesinde, ayrıca sektörde yaşanan gelişmeler birebir takip edilerek, bölge çiftçilerinin bundan faydalanması adına da bilgilendirme hizmetleri veriliyor.
 
Vilmorin/Anadolu Tohum Bölge Bayiliği, Acun Tohum Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Distribütörlüğü ile Genta Gübre bayiliğini başarılı bir şekilde yerine getiren A.Z.E. Tarım İşletmelerinde; üretici, bayi ve fideliklerin tohum ihtiyaçları karşılanıyor.
 
İşletme sahipleri Zafer Yıldırım ve Ercan Özçivi, üreticilere tohumu vermeden önce arazi koşullarında ekiminin yapılıp, ürün toplandıktan sonra Tarsus Yeni Hal Tesislerinde 62 numarada bulunan komisyoncu dükkanlarında tüccar ve ihracatçı firmalara tanıtımını yapıp, ardından ise aldıkları fikirler doğrultusunda piyasaya sürdüklerini vurgulayarak, “Tüccar ve ihracatçılardan olumlu yanıt aldıktan sonra tohum satışını yapıyoruz. Bunun yanında bölgemizde bulunan tüm fideliklerle çalışıldığı gibi, bölgenin iklim koşulları doğrultusunda İç Anadolu Bölgesi ve Karadeniz Bölgesinden de fide tedarik edilerek üreticilerimize arz ediyoruz. Tohum başta olmak üzere, üreticilerimizin ilaç ve gübre ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Firma olarak kurulduğumuz ilk günden bu yana kalite ve hassasiyetimizden ödün vermeden bugünlere geldik. Hizmet kalitemizi arttırma adına önümüzdeki günlerde Öğretmenler Mahallesi Şehit İsmet Akın Caddesi 52/B Tarsus adresinde bulunan işletmemizde yenilikler yapacağız” dediler.
 
Dört mevsim onlarca kalemde ürün yetiştirilebilen altın değerindeki Çukurova topraklarında daha farklı ürünlerin yetiştirilebilmesi adına da girişimlerde bulunduklarına işaret eden Yıldırım ve Özçivi, “Buna güzel bir örnek Çin lahanası ile beyaz ve kırmızı turp çeşitlerinin bölge çiftçisi tarafından da ekilebilmesi için sık sık bilgilendirmeler yapıyoruz. Ürünler başarılı sonuç vermektedir. Önümüzdeki günlerde de dünyanın farklı noktalarında yetiştirilen değişik ürünlerin çiftçilerimiz tarafından da bilinmesi ve üretilmesi adına çalışmalarımız sürüyor” ifadelerini kullandılar.
 
A.Z.E. Tarım Ürünleri Zirai Tohum, İlaç ve Gübre işletmesi irtibat telefonları 0324 614 67 15-Faks 0324 614 67 16

 

Aze Tarım