Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
22 Haziran 2018 Cuma, 13:50

 
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili Tarsus’u ziyaret ederek, öğretmenlerle sohbet toplantıları düzenledi.
 
MEB Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili’nin Tarsus gezisine İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı ve Milli Eğitim yöneticileri eşlik etti. Müsteşar Yardımcısı Bilgili, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret ettikten sonra Şehit Cemre Salih Gözen İlkokulu, Tarsus Ortaokulu, Sesim Sarpkaya Fen Lisesi’ni ziyaret etti.
 
Okul ziyaretlerinde çiçeklerle karşılanan Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, öğretmenlerle bir araya gelerek eğitim üzerine sohbetler yaptı. Kendisi de öğretmen olan Müsteşar Yardımcısı Bilgili ziyarette bulunduğu okulların bölümlerini gezerek öğretmenler odasında yaptığı toplantılarda özellikle öğretmenlerin sıkıntılarını ve taleplerini dinledi. Müsteşar Yardımcısı Bilgili, idarenin okul başarısında önemli bir rolü olduğunu kaydederek öğretmenlerin istek ve önerilerine kayıtsız kalınmayacağını belirtti.
 
Şehit  Cemre Salih Gözen İlkokulu’nda yaptığı görüşmede öğretmenliğin önemli bir meslek olduğuna vurgu yapan Müsteşar Yardımcısı Bilgili, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkaracak nesilleri öğretmenlerimizin yetiştirdiğine dikkat çekerek Tarsus’un eğitiminin kısa sürede hızlı bir yükselişe geçeceğine inandığını ve Türkiye’nin en büyük ailelerinden olan Milli Eğitim Bakanlığı’nın, vatanına ve milletine faydalı insanlar yetiştiren öğretmenlerimizin her zaman yanında ve destekçisi olduğunu kaydetti.
 
Tarsus Ortaokulu’nda yaptığı görüşmede akademik ortalaması eşit sınıfların öğrencileri ve velileri rahatlatabileceğini söyleyen Ahmet Emre Bilgili, “Eğitimde birinci öncelik sadece sınavlar değil, öğrencilerin sosyal, kültürel anlamda da yetiştirilmesidir” dedi.
 
Öğretmenlerin performans değerlendirmesi hakkında görüş ve önerilerini dinleyen Bilgili,  öğretmen performans değerlendirmesinde usul hatası olduğunu ancak öğretmenliğin saygınlığının artırılması hususunda gerekli çalışmaların yapılacağı konusunda duyuruda bulunarak eğitim-öğretimde görülen aksaklıklar ile müfredatın görüşlerini aldı.
 
Ahmet Emre Bilgili, eğitimin kalitesini artırmak ve eğitim politikalarına yön verecek veri toplamak amacıyla öğretmenlik mesleğinin genel yeterliliklerine dayalı yürütüldüğünü, hiçbir öğretmenin performansına itiraz etmeyeceğini, itiraz noktasının metodoloji de olduğunu düşündüğünü ifade ederek bu konuda önümüzdeki aylarda tüm sendika çözüm ortakları ile bir çalıştay yapılacağının açıklamasında bulundu.
 
Sesim Sarpkaya Fen Lisesi’nde yaptığı görüşmede Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapmış olduğu çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Bilgili, “Yeni anlayışla hareket ediyoruz. Türkiye genelinde açılacak illerdeki okulları ziyaret edip sahada bilgi alacağız” dedi.
 
Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, okul ziyaretlerinin ardından Tarsus’tan ayrıldı.

 

Aze Tarım
Şevket Can Mobil Page